Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور از تحقق جمع‌آوری ۸۰ درصدی تابلوهای برندهای قاچاق در تهران خبر داد و افزود: ضرورت حمایت از کالاهای داخلی برای همه روشن است لذا باید در این جهت گام‌های اجرایی برداشته شود.

به گزارش ایسنا، علی مویدی در جلسه پیشگیری از فعالیت برندهای قاچاق استان تهران که در محل استانداری تهران امروز (شنبه) برگزار شد، گفت: در ابتدا برای آقای محسنی بندپی آرزوی توفیق در این جایگاه حساس و استراتژیک را دارم و امیدوارم که در سمت استاندار تهران موفق باشند. امیدواریم در این جلسه با توجه به حساسیتی که در حوزه مقابله با کالای قاچاق وجود دارد به راهکار واحدی برسیم.

وی افزود: اقتصاد ما به اندازه کافی آسیب دیده است و ما در جنگ اقتصادی قرار گرفتیم و به تبع آن آسیب‌های اجتماعی نیز افزایش پیدا می‌کند. امروز موضوع حمایت از تولیدات داخلی مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهوری است. بر همین اساس شعار سال حمایت از کالای داخلی تعیین شد و رهبر معظم انقلاب نیز تاکیدات بسیاری در این حوزه داشته‌اند. مجلس و دولت نیز در این حوزه و در جهت حمایت از تولید داخل اقدامات موثری را انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: هدف حمایت از کالای داخلی است و اهمیت و ضرورت این موضوع برای همه روشن است. اگر مجری قانون هستیم نباید فرصت سوزی کنیم. امروز جای این سوال است که چرا ظرف یک سال و دو سال پیش قانون را اجرا نکردیم. چرا مسئولین تا به امروز قانون را اجرا نکردند. بی تردید محرز است که دست‌هایی پشت سر این برندها هستند که ما را دور می‌زنند لذا باید در مقابل مردم پاسخگو باشیم.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: امروز طرحی آغاز شده که توانسته با موفقیت تابلوی برندهای قاچاق در سطح استان را تا ۸۰ درصد بدون هیچگونه اعتراضی جمع‌آوری کند. ما امروز در داخل کشور پوشاکی داریم که به لحاظ کیفیت حتی در ترکیه هم مشابه آن پیدا نمی‌شود. لذا نباید قانون را زمین بگذاریم. نباید به دلیل اینکه چهار نفر پشت برندهای قاچاق ایستاده‌اند این قانون اجرا نشود. تا به امروز بدون هیچ نارضایتی این طرح اجرایی شده، باید دل در گرو آدم‌های پا برهنه داشته باشیم نه آدم‌های گردن کلفت.

وی افزود: در مرزها اقدامات لازم برای مقابله با قاچاق کالا در حال انجام است و خوشبختانه امروز در داخل استان نیز ۸۰ درصد مقابله با برندهای قاچاق و جمع‌آوری تابلوهای آنها بدون هیچگونه مقاومتی انجام شده و حتی بعضا خود فروشنده‌ها نسبت به جمع‌آوری کالای قاچاق خود اقدام کرده‌اند. بی‌تردید نباید فرصت سوزی کرد تا به امروز در اجرای قانون عدول کرده‌ایم و مقصر هستیم. لذا باید برای اجرای قانون اقدامات لازم را انجام دهیم.

۸۰ درصد طرح جمع‌آوری تابلوی برندهای قاچاق محقق شده است
تاریخ: یکشنبه 16 دی 1397