Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

عضو کمیسیون اقتصادی گفت:اگر قرار باشد مناطق آزاد محلی برای خرید خودروهای لوکس با قیمت مناسب برای برخی افراد یا واردات کالاهای خارجی باشد قطعا به تولید و اشتغال کشور ضربه می زند.

 

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو با اشاره به عملکرد ضعیف مجلس در بعد نظارت اظهار داشت:به طور کلی عملکرد مجلس از بعد نظارت بسیار ضعیف است و آنطور که باید و شاید به این وظیفه قانونی خود نمی پردازد.

وی با بیان اینکه نمایندگان 2 وظیفه مهم قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین را برعهده دارند افزود: بارها از هیات رییسه خواستیم به جای اینکه 3 روز بنشینیم قانون هایی که بعضا اجرا نمی شود یا 6 ماه بعد اصلاح می شود را تصویب کنیم 2 روز در هفته برای نظارت بر قوانین وقت بگذاریم؛ آن هم نظارت واقعی نه نظارت صوری!

موسوی لارگانی با بیان اینکه کشور ما به لحاظ تعدد قوانین با تورم قانون مواجه است تصریح کرد: در حال حاضر تحقیق و تفحص های زیادی از زمان مجلس هشتم که بنده از آن زمان در مجلس حضور داشتم تاکنون صورت گرفته که متاسفانه هیچ کدام آن نتیجه ای که باید داشته باشد را نداشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اضافه شدن شهر چالدران و خوی به منطقه آزاد ماکو گفت: منطقه آزاد می تواند از یک سو فرصت خوبی برای کشور باشد و از سوی دیگر یک چالش تلقی شود.

وی در ادامه افزود: در اساسنامه مناطق آزاد آمده است که این مناطق باید محملی برای توسعه صادرات غیرنفتی باشد این در حالی است که مناطق آزاد امروز محلی برای واردات کالاهای خارجی شده اند.

موسوی لارگانی تاکید کرد: اینکه چالدران و خوی به منطقه آزاد ماکو اضافه شود هیچ اشکالی ندارد اما باید ببینیم این منطقه آزاد چه میزان صادرات غیرنفتی کشور را افزایش داده است.

عضو کمیسیون اقتصادی در پایان خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد مناطق آزاد محلی برای خرید خودروهای لوکس با قیمت مناسب برای برخی افراد یا واردات کالاهای خارجی باشد قطعا به تولید و اشتغال کشور ضربه می زند.

514669_549
تاریخ: دوشنبه 17 دی 1397