Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: 75 فروشگاه عرضه پوشاک قاچاق در تهران تذکرات لازم را دریافت کردند همچنین با مدیران مجتمع های تجاری برای تفهیم قانون و جمع آوری پوشاک قاچاق جلساتی برگزار شده است.

بر پایه دستوالعمل ماده هفت آیین‌نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به منظور حمایت از تولید پوشاک داخلی، از اول دی، با عرضه برندهای محرز (قطعی) پوشاک قاچاق برخورد می‌شود.
عبدالمجید اجتهادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: طرح مقابله با عرضه پوشاک قاچاق، مرحله ای است. در مرحله نخست قرار بود اطلاع رسانی شود و به فروشگاه های عرضه این کالاها تذکر داده شد.
وی افزود: قرار است از هفته جاری، کارگروه عملیاتی با حضور نیروی انتظامی، قاضی تعزیرات، نماینده ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و اتاق اصناف وارد عمل شود و از واحدهایی که با وجود تذکرات قانونی همچنان به فعالیت خود ادامه داده اند، کالاهای قاچاق جمع آوری و واحدهای صنفی پلمب شوند.
اجتهادی گفت: اتحادیه صنف پوشاک تهران مدعی بود که این طرح ممکن است مشکلاتی برای بازار به همراه داشته باشد اما با دستور استاندار تهران و تاکید جدی وزیر کشور مبنی بر ادامه روند برخورد با عرضه پوشاک قاچاق، با فروشگاه های متخلف، برخورد قانونی صورت می گیرد.
رئیس کمیته قضایی طرح مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق اظهار داشت: تاکنون پرونده ای در این مورد به تعزیرات ارجاع نشده است و بیشتر واحدهای غیرمجاز و فاقد نمایندگی پس از تذکر و هشدار، تابلوها را پایین آوردند و کالاهای قاچاق را جمع کردند.
اجتهادی یادآور شد: هدف این طرح، جمع آوری و مقابله با برندهای پوشاک است که قاچاق بودن آنها محرز است. محرز بودن قاچاق از این جهت است که این برندها مجوز فعالیت از وزارت صنعت، معدن، تجارت در داخل کشور ندارند و دفتر نمایندگی برندهای خارجی نیستند و از طرفی، ورود پوشاک هم که ممنوع است بنابراین مشخص است این پوشاک از مسیرهای غیرقانونی وارد کشور شده است.

75 فروشگاه عرضه کننده پوشاک قاچاق تذکر گرفتند
تاریخ: دوشنبه 24 دی 1397