Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

یک عضو اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با انتقاد از اینکه منافع عده‌ای در قاچاق کالا بوده و آنها نمی‌خواهند تولید ملی رونق پیدا کند، گفت: امروز چه بر سر این صنعت آمده که بازار را دو دستی در اختیار کالاهای قاچاق و وارداتی قرار داده‌ایم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مسعود خوانساری امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران اظهار کرد: یک میلیون نفر در شبکه‌های مجازی موضوع  طرح پویش موانع کسب و کار را پیگیری کرده‌اند و ارتباط میان اعضاء با اتاق به خوبی برقرار شده است؛ علت اجرای چنین طرحی، این بود که هر روز شکایت‌های زیادی به اتاق بازرگانی می‌رسد که موانع پیش روی تولید و کسب و کار را اعلام می‌کند؛ به خصوص اینکه این موانع، اقتصاد ایران را مختل کرده است.

مجید افتخاری درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه طرح مقابله با فعالیت‌های برند های متخلف و متقلب در مراکز تجاری، اظهار داشت: متأسفانه لابی گسترده‌ای برای برخورد با این طرح بوجود آمد به نحوی که براساس دستور شورای تأمین استان تهران به ستاد قاچاق مبارزه با کالا فعلا اجرایی شدن این موضوع  تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

وی با بیان اینکه عدم اجرایی شدن این طرح باعث شد به راحتی 40 درصد بازار که مربوط به فروش شب عید است را در اختیار قاچاقچیان قرار دهیم، افزود: این تصمیم در حالی گرفته شده است که قرار بود در سال جاری حمایت ویژه ای از کالای ایرانی صورت گیرد.

این عضو اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران اضافه کرد: فعالیت برندهای متخلف و متقلب در طول این سالها علاوه براینکه بازار کالای ایرانی را ازبین برده است بلکه اعتماد مردم را نیز کسب کرده کالاهای فاقد اصالت را با قیمت های بالا به فروش می رسانند.

وی با انتقاد از اینکه منافع عده‌ای در قاچاق کالا بوده و آنها نمی‌خواهند تولید ملی رونق پیدا کند، گفت: کالاهای قاچاق 260 تا 500 هزار شغل را از بین می‌برد حال تصور کنید اگر حمایت لازم از صنعت پوشاک کشور شود ما می‌توانیم ظرف یک سال اشتغال این صنعت را به یک میلیون نفر برسانیم.

این عضو اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران در ادامه صحبتهای خود با اعلام اینکه قرار بود در قالب طرح مبارزه با فعالیت برندهای متخلف حضور آنها در مراکز تجاری ممنوع و برخورد لازم با آنها صورت گیرد، تصریح کرد: چرا فرماندار یک بخش صراحتا باید از کالای قاچاق حمایت کند و اجرایی شدن این طرح را مسکوت کند؟به نظر می‌رسد حمایت از لابی قاچاق بهتر از حمایت از تولید داخلی است به نحوی که با امنیتی شدن موضوع مبارزه با قاچاق کالای پوشاک اجرایی شدن طرح را به سال آینده موکول می‌کنند.

این عضو اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بیان اینکه صنعت نساجی کشور پیش از این به کشورهای آلمان، ایتالیا و سوئیس پوشاک صادر می‌کرد، افزود: امروز چه بر سر این صنعت آمده که بازار را دو دستی در اختیار کالاهای قاچاق و وارداتی قرار داده و هر روز شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی این بخش می‌شویم.

لابی قاچاقچیان "طرح برخود با کالای برند متخلف" را متوقف کرد
تاریخ: سه شنبه 25 دی 1397