Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان گفت: طرح مبارزه با قاچاق پوشاک نیز مانند سایر طرح‌هایی که مسکوت می‌ماند اعلام شد که تا چند روز دیگر در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود و احتمالا آن را شامل مرور زمان خواهند کرد.

مجتبی درودیان رئیس اتحادیه پیراهن دوزان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص آخرین روند برخورد با پوشاک قاچاق و طرح مبارزه با برندهای بدون مجوز در فروشگاه‌ها و مال‌های بزرگ کشور گفت: متاسفانه دخالت برخی از مسئولین و آقایان باعث شد که فعلاً این طرح مسکوت بماند.

 وی افزود: این طرح نیز مانند سایر طرح‌هایی که مسکوت می‌ماند اعلام شد که تا چند روز دیگر در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود و احتمالا آن را شامل مرور زمان خواهند کرد.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تصریح کرد: امیدواریم فردی از مسئولین وارد شود و بدون آن که تحت تاثیر آنهایی که به نوعی در قاچاق منافعی دارند،قرار بگیرد به صورت قاطع با این پدیده مبارزه کند.

درودیان گفت: برندهایی که بدون مجوز امروز وارد کشور می‌شوند باعث شده‌اند تولید کشور در معرض خطرنابودی قرار بگیرد و اشتغال از بین برود.

به گزارش ایلنا، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دی ماه 92 در مجلس شورای اسلامی تصویب و سپس از سوی رییس جمهوری ابلاغ شد. پس از گذشت 5 سال از تصویب و ابلاغ، در هفته های اخیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدام به جمع آوری پوشاک قاچاق در برخی از فروشگاه‌ها کرد اما به دلیل برخی مخالفت‌ها این طرح متوقف شد.

گفته می‌شود بازار پوشاک دارای ظرفیت اشتغال آفرینی برای 600 تا 700هزار نفر است که به دلیل قاچاق 6/2 میلیارد دلاری در سال گذشته، حداقل 260هزارنفر در این حوزه بیکار شده‌اند و این صنعت که چشم امیدی به بازار شب عید دارد را با مشکلات بیشتری روبرو کرده است.

طرح برخورد با برندهای غیر مجاز پوشاک فعلا مسکوت ماند
تاریخ: دوشنبه 8 بهمن 1397