Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

سعید جلالی قدیری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به بازار شب عید و تلاش تولید کنندگان داخلی پوشاک برای فروش محصولات خود اخیراً اتاق اصناف سعی در پلمپ نمایشگاه‌های پوشاک داخلی کشور کرده است که از نظر این اتحادیه کاملاً غیر قابل قبول است.

وی ادامه داد:اخیراً اتاق اصناف براساس مصوبه‌ای مجوز برگزاری نمایشگاه‌های بهاره را به دست آورده، اما دوستان در اتاق اصناف حیطه عمل به این مصوبه را افزایش داده و در حال حاضر به نمایشگاه‌هایی که بهاره نیستند، اما تصادفاً در این چند روزه مانده به شب عید برگزار شده است هم اخطار پلمپ می‌دهند.
وی گفت: ​برای مثال اخیراً نمایشگاهی از طرف اداره کل امور بانوان شهرداری تهران با نام نمایشگاه زنان و تولید ملی در تهران برگزار شده است که سابقه‌ای هفت ساله در برگزاری دارد و سالانه دو بار در تهران دایر می‌شود، اما از روز پنج شنبه بازرسان اتاق اصناف به همراه نیروی انتظامی و با حکم پلمپ به این نمایشگاه مراجعه کرده و سعی در تعطیلی آن کردند.
­رئیس اتحادیه صنف تولید و صادرات نساجی و پوشاک تصریح کرد: دلیلی که دوستان در اتاق اصناف برای تعطیلی این نمایشگاه اذعان می‌کنند این است که این نمایشگاه مجوز برگزاری ندارد، اما با توجه به این که این نمایشگاه دو بار در سال برگزار می‌شود و هفت سال پیش از این سابقه برگزاری دارد و با تاکید بر این نکته که همزمانی برگزاری دوم آن با تعطیلات شب عید اجتناب ناپذیر است باعث نمی‌شود که این، نمایشگاهی بهاره تلقی شود و اتاق اصناف به خود اجازه پلمپ آن را بدهد.
قدیری افزود: البته با تلاش‌های شبانه روزی ما چند ماهی است که واردات پوشاک قاچاق ممنوع شده و کسانی که در حوزه واردات پوشاک فعالیت می‌کردند شایعاتی مبنی بر این که تولید کنندگان داخلی توانایی تامین نیاز پوشاک داخلی را ندارند، نشر می‌دهند و سعی در تخریب وجهه تولید کنندگان داخلی دارند.
وی گفت: با توجه به این که بیشتر اعضای اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک از کالا‌های وارداتی در فروشگاه‌های خود استفاده می‌کردند شاید چندان غیر قابل پیش بینی نباشد که حالا از یک سو جلوی ورود پوشاک تولید کنندگان داخلی به فروشگاه‌های بزرگ را با موانعی بگیرند و از سوی دیگر وقتی نمایشگاهی خودجوش و تنها با محصولات داخلی پر می‌شود سعی در تعطیلی آن کنند.
­رئیس اتحادیه صنف تولید و صادرات نساجی و پوشاک تاکید کرد: البته ما امیدواریم که گمانه زنی‌های ما که براساس رفتار وارد کنندگان بزرگ پوشاک بوجود آمده است غلط باشد، اما در حال حاضر این نمایشگاه در شُرُف پلمپ پیش از پایان زمان برگزاری است و این در حالی است که تولید کنندگان این نمایشگاه همگی زنان سرپرست خانوار بوده و تمام تولیدات آن داخلی است.

اتاق اصناف مانع برگزاری نمایشگاه‌های پوشاک
تاریخ: دوشنبه 20 اسفند 1397