Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
استاندار تهران گفت: مبارزه با کالاهای برند و قاچاق باید در همه نقاط استان تهران انجام شود و اینطور نباشد که به عنوان مثال در شمال تهران ورود جدی برخورد با عرضه کالاهای قاچاق و برند را شاهد باشیم و از سوی دیگر توزیع این کالاها را در مجتمع های تجاری جدید در سایر نقاط شاهد باشیم.

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با بیان اینکه این کمیسیون یکی از کمیسیون های اصلی و راهبردی است که در ابعاد مختلف وظایف مهمی به عهده دراد گفت: هنوز با اهداف اصلی این کمیسیون فاصله داریم با این وجود توانسته ایم در استان تهران در مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت محور و تهیه سامانه جامع انبارها رتبه نخست را در کشور به دست آوریم.

وی افزود: براساس آمارها با ۱۴ میلیارد دلار سالانه قاچاق کالا مواجهیم که ۴ میلیارد دلار آن مربوط به قاچاق پوشاک است و هرچند آمار قاچاق سیگار نیم درصد از این آمار عنوان شده اما به نظر بیش از این میزان است.

استاندار تهران مهمترین هدف مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۸ را توسعه اقدامات پیشگیرانه در این حوزه دانست و تاکید کرد صدا و سیما و آموزش و پرورش و دستگاه های فرهنگی نقش مهمی در پیشگیری از قاچاق کالا به عهده دارند .
 
محسنی بندپی ادامه داد: متاسفانه شبکه پنجم سیما آنگونه که باید در پخش برنامه های مختص استان تهران عمل نمی کند و در ۳۰ استان کشور شاهد شبکه استانی هستیم اما این از مظلومیت استان تهران است که به عنوان استانی برخوردار شناخته می شود درحالیکه از شبکه استانی در سیما برخوردار نیست.
 

استاندار تهران گفت: راه اندازی اطلس جغرافیایی قاچاق کالا در شهرستان های استان تهران اقدام مهمی است که باید به سرعت برای تهران هم تهیه شود تا دستیابی به  اطلاعات و آمار را در این بخش برای ورود جدی و سریع هموار کند.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی در رونق تولید و افزایش اعتماد برای مصرف کنندگان نقش مهمی دارد عنوان کرد: مبارزه با کالاهای برند و قاچاق باید در همه نقاط استان تهران انجام شود و اینطور نباشد که به عنوان مثال در شمال تهران ورود جدی برخورد با عرضه کالاهای قاچاق و برند را شاهد باشیم و از سوی دیگر توزیع این کالاها را در مجتمع های تجاری جدید در سایر نقاط شاهد باشیم

مبارزه با عرضه کالای قاچاق و برند را باید در همه مراکز و مجتمع های تجاری شاهد باشیم
تاریخ: شنبه 7 اردیبهشت 1398