Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان در نشست با استاندار اصفهان، پیشنهاد داد با هدف بررسی مشکلات صنعتگران در زمینه تولید و اشتغال، کمیته حمایت از تولید و اشتغال زیر نظر استاندار یا معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان تشکل شود.

محمود تولایی در این نشست عنوان کرد: مشکلات کارگری کاشان و اصفهان بیش از سایر نقاط کشور بوده و بیشتر آنها مربوط به مشاغل سخت و زیان آور است که کارخانه ها را زمین گیر کرده است.

وی نبود جاده دسترسی اداره گمرک کاشان را از جمله مشکلات صادرات محصولات این شهرستان برشمرد و افزود: زمین و بودجه نیز برای این طرح اختصاص داده شده اما به علت وجود برخی قوانین دست و پاگیر این مشکل هنوز برطرف نشده است.

رئیس اتاق کاشان پایین بودن سقف اعتبارهای بانکی را جوابگوی رونق تولید در این شهرستان ندانست و تصریح کرد: اختیارات برخی مدیران از جمله در اداره های خدمت رسان کم است.

وی با تقدیر از همکاری های اداره دارایی استان اصفهان عنوان کرد: این همکاری در ماه های گذشته کم شده و 20 پرونده مالیاتی این شهرستان هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفتند.

تولایی همچنین به وجود برخی مشکلات زیرساختی در شهرک های صنعتی اشاره کرد و یادآور شد: با وجودی اینکه سرمایه‌گذار وجود دارد اما به علت مشکلات امکان سرمایه گذاری میسر نیست.

وی همچنین نبود جاده دسترسی به آزادراه قم-کاشان-اصفهان برای شهرک های صنعتی، نمایشگاه بین المللی و ورزشگاه 15 هزار نفری کاشان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: 70 درصد شرکت های این شهرستان خارج از محدوده شهرک ها هستند در حالی که شهرک صنعتی سوم کاشان که پیش تر در دولت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی تصویب شده بود، هنوز اجرایی نشده است.

جمعی از تولیدکنندگان و صنتعگران شهرستان های کاشان و آران و بیدگل نیز به نمایندگی از سایر واحدها و صاحبان صنایع در ادامه خواسته های خود از جمله در زمینه پیگیری اختصاص بطری برای تولیدکنندگان گلاب و عرقیات گیاهی، تامین آب، گازرسانی، تامین پست برق، مشکل تملک و ایجاد جاده دسترسی شهرک های صنعتی منطقه را مطرح کردند.

تاکید استاندار بر تفویض اختیار به دستگاه ها

استاندار اصفهان نیز در ادامه این نشست هدف خود از سفر یکروزه به شمال استان را بررسی و رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی منطقه در راستای تحقق عملی شعار سال مبنی بر رونق تولید عنوان کرد و از همه شخصیت های حقیقی و حقوقی خواست تا با در نظر گرفتن دنیا و آخرت در این زمینه گام بردارند. 

عباس رضایی با موافقت مبنی بر تفویض اختیار اداره های کل در چارچوب قانون گفت: باید کمیته حمایت از تولید و اشتغال ویژه شهرستان های کاشان و آران و بیدگل نیز شکل بگیرد که در این راستا معاون هماهنگی امور اقتصادی ماهانه برای بررسی مسائل باید در منطقه حاضر شود.

وی همچنین از مسوولان ذیربط خواست تا مشوق های صادراتی را که دولت برای شرایط کنونی در نظر گرفته، پیگیری کرده و به واحدهای صنعتی منطقه اختصاص دهند.
استاندار اصفهان به نشست خود با رییس بانک مرکزی هم اشاره کرد و افزود: قول مساعدی برای افزایش تسهیلات داده شده و همچنین در جریان این نشست قرار شد تا اختیارات بانک های استان اصفهان نیز افزایش یابد.
وی همچنین موضوع گازرسانی به فاز دوم شهرک امیرکبیر را پیگیری کرد که مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اظهارداشت:‌ تا پایان اردیبهشت ماه گاز به پشت درب شهرک صنعتی خواهد رسید و با تکمیل ساختمان ایستگاه و لوله گذاری از سوی شرکت شهرک های صنعتی، کار 20 روزه به پایان می رسد. 

رضایی بر سرعت بخشی به اجرای طرح فاضلاب یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی راوند کاشان تاکید کرد که می تواند به ایجاد اشتغال قابل توجهی منجر شود و در زمینه تامین آب مورد نیاز شهرک های صنعتی نیز تاکید کرد که درخواست مورد نظر برای طرح در شورای سازگاری با کم آبی مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به درخواست های تولیدکنندگان گلاب شهرستان های کاشان و آران و بیدگل تاکید کرد: برخی در کنار کشت گل به تولید گلاب نیز اشتغال دارند که بیمه می تواند آنها را با تعرفه کشاورزی محاسبه و زیر پوشش قرار دهد.

بازدید از چند واحد تولیدی، بهره برداری از طرح خیرساز پردیس شهدای دانشگاه کاشان، شرکت در آیین راه اندازی صندوق قرض الحسنه وام دانشجویی فاطمه الزهرا (س) در این دانشگاه از دیگر برنامه های سفر یکروزه استاندار اصفهان به شهرستان کاشان بود.

ضروت تشکیل کمیته حمایت از تولید و اشتغال کاشان زیر نظر استاندار اصفهان
تاریخ: یکشنبه 8 اردیبهشت 1398