Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه بازرگانی با بیان اینکه صادرات قبلاً یک گزینه انتخابی بود اما در حال حاضر یک گزینه اجباری است، اظهار کرد: باید از دوران تحریم بهترین استفاده را کنیم، بحث محدود شدن واردات برخی کالاها نباید باعث کند شدن چرخ تولید شود.

به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی صبح امروز در همایش تجلیل از صنعتگران و معدنکاران برتر هرمزگان گفت: خوشبختانه دشمن تاکنون موفق نشده در این جنگ تمام‌عیار اقتصادی موفق شود.

وی با بیان اینکه باور به جنگ اقتصادی باعث شده ما شیوه‌ها و روش‌های خود را منطبق با شرایط امروز کنیم، تصریح کرد: ما می‌دانیم تولید و تولیدکننده مسائل و مشکلات زیادی پیش رو دارند.

خیابانی اضافه کرد: علی‌رغم تمام شرایط تحریم و توطئه دشمنان ما باید بتوانیم از این شرایط نهایت استفاده را داشته باشیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: امسال سال رونق تولید است، نهضتی شکل گرفته به‌عنوان نهضت ساخت داخل، نمایشگاهی در تهران در حال فعالیت است که محصولات توانمند ساخت داخل را ارائه می‌کند و این موضوع می‌تواند در رونق تولید و افزایش اشتغال‌زایی تأثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه صادرات قبلاً یک گزینه انتخابی بود اما در حال حاضر یک گزینه اجباری است، عنوان کرد: امروز شورای عالی صادرات تکلیف کرده که با ١٥ کشور همسایه تجارت کنیم و باید سیاست نفوذ در بازار را در کشورها پیش ببریم.

خیابانی ادامه داد: ممنوعیت واردات یک هزار و ۴۰۰ قلم کالا که مشابه داخلی آن در کشور موجود است از دیگر اقدامات این وزارتخانه در جهت رونق تولید است.

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم ستادی مشابه ستاد تنظیم بازار در شورای عالی صادرات برای بازار صادراتی کشور ایجاد کنیم و هر هفته موضوعات در این خصوص را بررسی کنیم.

قائم‌مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در حوزه بازرگانی با اشاره به اینکه ۸۰۰۰ شرکت صادراتی در سامانه توسعه تجارت در سال گذشته ثبت شده است، اضافه کرد: تنوع صادراتی برای انواع محصولات ما وجود دارد.

وی اظهار کرد: آمار صادرات سال گذشته در هرمزگان ٦٥ درصد رشد داشته است که این نشان‌دهنده جهش مناسب در جهت گرفتن بازارهای جهانی است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه ۵۵ درصد از صادرات قیر کشور مربوط به هرمزگان است که آمار خوبی هم در دنیا و هم در کشور را در اختیار دارد، ادامه داد: توسعه‌ی صادرات را در راستای تنظیم بازار می‌بینیم و این دو در کنار هم دیده می‌شوند.

خیابانی در پایان با بیان اینکه باید از دوران تحریم بهترین استفاده را کنیم و بحث محدود شدن واردات برخی کالاها نباید باعث کند شدن چرخ تولید شود، گفت: همه مجموعه‌های حوزه بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در قالب یک قائم‌مقام در حال فعالیت و هماهنگی هستند.

محدود شدن واردات نباید باعث کند شدن چرخ تولید شود
تاریخ: دوشنبه 24 تیر 1398