Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رضا علیزاده نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به موانع پیش روی صنعت نساجی، گفت:صنعت پوشاک و نساجی سال‌ها در رکود به سر می‌برد اما با اعمال تحریم‌ها، فضایی برای تنفس این صنعت ایجاد شد، در سال‌های گذشته بسیاری از واحدهای تولیدی دچار رکود و ورشکستگی شدند اما با کاهش واردات در ماه‌های اخیر شرایطی ایجاد شد که از یک سو با فرهنگ سازی می‌توان مردم را به خرید پوشاک ایرانی ترغیب کرد، از سوی دیگر زمینه برای گسترش فعالیت بنگاه‌های تولیدی را فراهم کرد.

اگرچه بنگاه‌های تولیدی فعال در حوزه پوشاک و نساجی در تامین مواد اولیه با مشکل روبرو هستند اما این مشکلات لاینحل نیست و در صورتیکه ارز مورد نیاز آنها تامین شود مواد اولیه وارداتی به راحتی از کانال‌های مختلف تامین می‌شود

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی افزود: به روز کردن ماشین آلات یکی از الزامات برای پیشرفت و توسعه صنعت پوشاک است.

تامین مواد اولیه تولید لوازم خانگی در گرو تخصیص ارز

وی با بیان اینکه در شرایط تحریم کنونی و ممنوعیت واردات پوشاک و منسوجات، صنعت نساجی و پوشاک کشور فرصت خوبی برای رشد دارد، اظهار کرد: اگرچه بنگاه‌های تولیدی فعال در حوزه پوشاک و نساجی در تامین مواد اولیه با مشکل روبرو هستند اما این مشکلات لاینحل نیست و در صورتیکه ارز مورد نیاز آنها تامین شود مواد اولیه وارداتی به راحتی از کانال‌های مختلف تامین می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هرچه محدودیت واردات پوشاک افزایش پیدا کند زمینه توسعه و گسترش صنعت پوشاک داخلی بیشتر فراهم می‌شود، در واقع باید شرایطی فراهم شود تا کفه ترازو به سمت تولید کننده داخلی سنگین شود.

ضرورت به روز شدن ماشین آلات صنعت نساجی

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: ماشین آلات واحدهای نساجی باید به روز شده و مطابق تکنولوژی روز دنیا شوند تا فعالان این عرصه بتوانند محصولات با کیفیت تولید کنند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با تامین و تخصیص ارز و تجهیز ماشین‌آلات زمینه پیشرفت صنعت نساجی را فراهم کنند ما پتانسیل و استعداد  بالقوه بسیاری در این حوزه داریم که باید از آنها به خوبی و در مسیر درست استفاده کنیم./

ماشین‌آلات قدیمی مانع توسعه صنعت پوشاک
تاریخ: چهارشنبه 26 تیر 1398