Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری آخرین جلسه شورای عالی صادرات غیرنفتی در سال 93 خبرداد و گفت: در این جلسه که دو هفته دیگر برگزار می شود، مصوبه جدیدی برای موانع پرهزینه و زمان بر پیش روی صادرات از دولت خواهیم گرفت.

به گزارش مهر، ولی اله افخمی راد گفت: آخرین جلسه شورای عالی صادرات غیرنفتی، دو هفته دیگر برگزار خواهد شد و در آن تلاش می شود تا مصوبه جدیدی از دولت گرفته شود که بر مبنای آن، چندین مانع پیش روی صادرات غیرنفتی کشور از میان برداشته شود؛ به نحوی که زمان و هزینه فرآیند صادرات کاهش یابد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هم اکنون موانع زیادی پیش روی صادرات غیرنفتی کشور قرار دارد که صادرات را زمان بر و هزینه بر کرده است، بنابراین تلاش داریم که این موانع را حذف کنیم؛ به نحوی که مدت زمان ماندگاری کالا در گمرکات و هزینه های صادرات کاهش یابد.

وی تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در روزهای گذشته به خوبی این نکته را گوشزد می کرد که صادرات غیرنفتی باید اولویت اول کشور باشد و تمامی دستگاههای اجرایی، دست به دست هم داده و صادرات کالا و خدمات را در سال 93 رونق دهند.

به گفته افخمی راد، البته معنای توسعه صادرات غیرنفتی، کاهش صادرات نفت نیست، بلکه باید رقم صادرات غیرنفتی افزایش یابد تا حجم استفاده از ارزهای نفتی در اقتصاد ایران، کاهش یابد. اگر این اتفاق رخ دهد، آنگاه می توان درب چاههای نفت را بست و کشور را با صادرات غیرنفتی اداره کرد.

وی اظهار داشت: استراتژِی وزارت صنعت، معدن و تجارت، کاهش موانع پیش روی صادرات غیرنفتی است و قصد داریم تا مشکلات تجار و بازرگانان را از پیش روی آنها برداریم.

تاریخ: شنبه 10 اسفند 1392