Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

در دیدار رئیس اتاق یاسوج و رئیس اتاق بازرگانی براتیسلاوا اسلواکی ضمن تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های موجود برای توسعه روابط اقتصادی دوجانبه، درباره راهکارهای حل مشکلات صادرکنندگان ایرانی در اسلواکی نیز بحث و تبادل‌نظر شد.

جبار کیانی پور، رئیس اتاق یاسوج و رئیس کمیته مشترک بازرگانی ایران و اسلواکی در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی براتیسلاوا پایتخت اسلواکی، در خصوص همکاری‌های مشترک گفت‌وگو کرد.

در این دیدار ایگور یوناس، رئیس اتاق بازرگانی براتیسلاوا گفت: افزایش ۱۱۰ درصدی معاملات تجاری ایران و اسلواکی در سال ۲۰۱۹ گامی ارزشمند در جهت تداوم ارتباطات دوجانبه ایران و اسلواکی است که به‌واسطه مشارکت‌های هیات‌های تجاری دو کشور در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ شکل گرفته است.

یوناس افزود: شرکت‌های ایرانی که در ارتباط با برگشت ارز حاصل از صادرات خود به کشور اسلواکی مشکل دارند می‌توانند با مراجعه به اتاق بازرگانی اسلواکی، برای حل مشکل خود اقدام کنند.

در ادامه جبار کیانی پور، رئیس کمیته مشترک ایران و اسلواکی گفت: جمهوری اسلامی ایران به‌واسطه همسایگی با بازارهای بزرگ منطقه، می‌تواند شریک تجاری بسیاری خوبی برای اروپا باشد و اسلواکی نیز می‌تواند از این فرصت برای افزایش هر چه بیشتر روابط اقتصادی با ایران استفاده کند.

کیانی پور ابراز امیدواری کرد: با برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که قرار بود در تیرماه امسال تشکیل شود و به ابتدای سال ۲۰۲۰ موکول شده، مشکلات تجاری فعالان اقتصادی ایران در اسلواکی حل شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج، مسدود شدن حساب‌های شرکت‌های ایرانی به دلیل تحریم را از جمله مشکلات صادرکنندگان محصولات ایرانی به اسلواکی دانست که بخشی از آن که قابل‌حل بوده با انجام رایزنی‌های صورت گرفته در شرف برطرف شدن است و بخش‌های دیگر که شرایط پیچیده‌تری دارند قرار است با حضور رئیس بانک مرکزی اسلواکی در کمیسیون مشترک دو کشور حل شود.

افزایش ۱۱۰ درصدی تجارت ایران و اسلواکی با همکاری هیات‌های تجاری
تاریخ: سه شنبه 2 مهر 1398