Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت : به موازات مبارزه با قاچاق پوشاک باید درصدد جایگزینی محصول ملی و فرهنگ سازی آن باشیم .

به گزارش خبرنگار ایلنا؛حبیب امین زاده در جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه افزود: در سالهای گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در استان صورت گرفته و در همین راستا باید محصول اصیل و با کیفیت به عنوان جایگزین معرفی شود.

وی ادامه داد : رقابت پذیر بودن ، کیفیت و قیمت مناسب جزء مولفه های مهم این محصول بومی بشمار می رود.

وی با اشاره به اینکه مصمم به حمایت از تولید ملی هستیم اظهار داشت : فرهنگ سازی استفاده از تولید ملی از طریق رسانه ها بویژه رسانه ملی از یک سو و همت و تلاش مضاعف تولیدکنندگان پوشاک استان از سوی دیگر باعث خواهد شد با رونق محصول ایرانی شاهد کاهش قاچاق باشیم .

امین‌زاده وجود واسطه‌های زائد بین مصرف کننده و تولیدکننده پوشاک را عاملی برای کاهش اثربخشی تسهیلات ارائه شده به این بخش عنوان کرد و گفت : تزریق هر میزان تسهیات مالی به صنعت به نفع واسطه هاست تا تولید کننده و مصرف کننده که باید ترتیبی اتخاذ شود تا حد الامکان شاهد کاهش منطقی واسطه ها باشیم .

در این نشست که معاونان امور بازرگانی و توسعه تجارت و همچنین نظارت و بازرسی سازمان ، رئیس سازمان امور اقتصاد و دارایی استان اتاق اصناف تبریز و اتحادیه‌های صنفی و انجمن‌های صنعتی مرتبط با حوزه پوشاک حضور داشتند ؛ مواردی همچون ارائه تسهیلات کم بهره بانکی ، حمایت‌های رسانه‌‌ای ، حمایت سازمان‌هایی نظیر شهرداری و امور مالیاتی ، برگزاری مدون نمایشگاه های مد و لباس ، نظارت بیشتر بر فضای مجازی برای جلوگیری از فروش پوشاک قاچاق در بستر پیام رسانهای مجازی در جهت حمایت از تولید ملی در صنعت پوشاک مطرح شد .

جایگزینی مناسب لازمه مبارزه با قاچاق پوشاک است
تاریخ: یکشنبه 28 مهر 1398