Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق اصفهان در مجمع مؤسسان انجمن صادرکنندگان این استان، با اشاره به نقش تعیین‌کننده بخش خصوصی و صادرکنندگان در جنگ اقتصادی، گفت: شکل‌گیری شتاب‌دهنده صادراتی به همت اتاق و اعضای انجمن صادرکنندگان استان می‌تواند به شکل‌گیری واسطه‌های صادراتی و توسعه صادرات و تجارت کمک کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان با بیان اینکه انجمن صادرکنندگان یکی از مهم‌ترین تشکل‌های اقتصادی استان است، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی موجود، فعالان اقتصادی به شیوه‌های گوناگون درصدد مقابله با این تحریم‌ها برآمده‌اند؛ اما متأسفانه آثار اقتصادی این تحریم‌ها در بودجه کشور قابل‌مشاهده است.

مسعود گلشیرازی، در جلسه مجمع مؤسسان انجمن صادرکنندگان استان اصفهان افزود: در جنگ اقتصادی پیش رو، فعالیت هرچه بیشتر بخش خصوصی در کمرنگ کردن آثار تحریم‌ها بسیار مؤثر است.

او توجه به شاخص‌مداری در رفتار صنفی را برای هدف‌دار کردن اقدامات صورت گرفته حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: ایجاد حلقه ارتباطی میان بنگاه‌های اقتصادی که دارای منافع صنفی مشترک هستند، احصای مشکلات و ارائه راه‌حل به مراجع ذی‌ربط در ایجاد جریان مثبت اقتصادی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

او افزود: در حوزه صادرات، صادرکنندگان بخش خصوصی در مدیریت مشکلات ارزی کشور بسیار تأثیرگذار بوده‌اند و در یک سال گذشته بیش از 80 درصد تعهدات ارزی آنها ایفا شده است.

گلشیرازی در ادامه از ایجاد سامانه ارزی کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: این سامانه در شفافیت عملکردها بسیار تأثیرگذار بوده است.

او همچنین بر شکل‌گیری شتاب‌دهنده صادراتی به همت اتاق بازرگانی و اعضای انجمن صادرکنندگان استان تأکید و تصریح کرد: با ایجاد این شتاب‌دهنده می‌توان به شکل‌گیری واسطه‌های صادراتی پرداخت و اصفهان صنعتی را در دوره فرا صنعتی، به مرکزی برای صادرات و تجارت تبدیل کرد.

رئیس اتاق اصفهان با تأکید بر اینکه اتاق به بسترسازی در زمینه تسهیل فعالیت‌های اعضا می‌پردازد، ابراز امیدواری کرد که این انجمن از بستر ایجاد شده به نحو مطلوب استفاده کند.

در این نشست ماهان میرشفیعی، نماینده اتاق ایران از صدور موافقت اصولی انجمن صادرکنندگان استان اصفهان در مردادماه سال جاری از طرف اتاق ایران خبر داد و در ادامه مجمع مؤسسان انجمن صادرکنندگان استان اصفهان با حضور صادرکنندگان و فعالان اقتصادی استان اصفهان تشکیل و اعضای هیات مدیره آن انتخاب شد.

ایجاد شتاب‌دهنده صادراتی به توسعه صادرات و تجارت کمک می‌کند
تاریخ: شنبه 11 آبان 1398