Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: برای اجرای طرح ملی پوشاک ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۵ استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش شاتا، محمدحسین مقیسه در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر، با بیان اینکه تامین مالی یکی از مشکلات مهم واحد‌های صنعتی کوچک است و تامین وثیقه برای دریافت تسهیلات بانکی مشکلی مضاعف آن‌هاست، گفت: در طرح ملی پوشاک درصدد هستیم برای شروع به کار واحد‌های صنفی در قالب تامین مالی پروژه‌ها، وثیقه مورد نیاز را تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه متولی این طرح بانک کشاورزی است، افزود: این وثیقه‌ها براساس قابلیت‌های طرح و براساس نظام بانکی به طرح‌های موجه و دارای قابلیت بازدهی مناسب اعطا خواهد شد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، گفت: برای اجرای این طرح ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۵ استان در نظر گرفته شده است که به واحد‌های روستایی مبلغی بین ۳ تا ۴ میلیارد تومان با بازپرداخت سود ترجیحی ۸ درصد پرداخت می‌شود.

مقیسه بیان کرد: خدمات صندوق ضمانت به شکل عام برای همه واحد‌های تولیدی است و چنانچه در صنف پوشاک طرحی مناسب ارائه شود می‌تواند برای دریافت ضمانت و امکانات درخواست دهد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک افزود : این طرح در قالب تفاهمنامه چند جانبه بین وزارت صمت، سازمان برنامه و بودجه مرکز و ۵ استان مورد نظر، بانک کشاورزی، استانداری‌های ۵ استان و انجمن صنعت پوشاک ایران اجرا می‌شود و تمامی آن‌ها از کم و کیف آن اطلاع دارند.

اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح ملی پوشاک در ۵ استان کشور
تاریخ: یکشنبه 1 دی 1398