Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

وزارت صنعت در خصوص دلایل مجاز شدن ثبت سفارش پوشاک در مناطق آزاد اعلام کرد: واردات پوشاک صرفاً جهت عرضه در داخل منطقه آزاد بوده که بعضاً ممکن است توسط مسافرین سفرهای تفریحی و سیاحتی در داخل منطقه مذکور خریداری شوند.

به گزارش افق آنلاین ، وزارت صنعت در واکنش به انتشار خبری تحت عنوان اقدام ضد تولید ملی وزیر صنعت / چرا ثبت سفارش پوشاک در مناطق آزاد مجاز شد؟در این خبرگزاری به ارائه توضیحاتی پرداخته است.

متن این توضیحات به شرح زیر است:

ثبت سفارش در مناطق آزاد برای ورود به داخل کشور (سرزمین اصلی) ممنوع بوده و همچنین به لحاظ قرار گیری در گروه چهار کالایی واردات این اقلام به کشور مطابق قوانین جاری میسر نمی‌باشد.

به بخش محدودی که  مجوز داده شده صرفاً جهت عرضه در داخل منطقه آزاد بوده که بعضاً ممکن است توسط مسافرین سفرهای تفریحی و سیاحتی در داخل منطقه مذکور خریداری شوند و این موضوع نیز تابع قوانین و مقررات کالاهای همراه مسافر می باشد.

همچنین سقف واردات این اقلام به مناطق بسیار محدوده بوده و در مقابل ارزش تولیدات کشورهای اسلامی ایران در حد بسیار ناچیز است.

گفتی است این مهم در راستای اجرای تصویب نامه هیأت وزیران موضوع “تعیین سهمیه و فهرست کالای همراه مسافر ” و با محوریت  و همکاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی اقدام گردیده است.

واردات پوشاک فقط برای عرضه در داخل مناطق آزاد آزاد شد
تاریخ: دوشنبه 21 بهمن 1398