Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

نماینده ولی فقیه در استان یزد با ابراز تاسف از اینکه بخش زیادی از این پوشاک الان از کشورهای مختلف به ویژه چین وارد می‌شود گفت: متاسفانه الان بازارهای پوشاک و کفش ایران به کشورهایی از جمله چین اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی دقایقی قبل در دیدار با مدیران کانون‌های فرهنگی مساجد استان یزد با تاکید بر اینکه لازم است مسجد محوریتی که در جامعه و محله داشته را مجددا به دست آورد اظهار داشت: در گذشته محله‌ها ارتباط و تعلق خاصی به مساجد داشتند و بسیاری از امور خود را با محوریت مساجد برگزار می‌کردند که الان متاسفانه در اثر عوامل مختلف این محوریت کمرنگ‌تر شده است.

وی تصریح کرد: همین موضوع سبب شده که مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بسیاری در جامعه به وجود آید و به ویژه برای دوران پس از شیوع کرونا، باید نسبت به احیای این موضوع اقدام لازم صورت پذیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در هر محله مسجد را محور برگزار برنامه‌های مختلف و رسیدگی به امور متنوع مردم کنیم، قطعا ارتباط مردم با مساجد هم مجددا افزایش پیدا می‌کند.

ناصری یزدی تصریح کرد: امروز به خوبی در جهان مشخص شده که فرهنگ و تمدن غرب به هیچ عنوان به فکر انسانیت نیست و در کشورهایی از جمله آمریکا، تبعیض نژادی و مالی بین افراد به صورت مشخص دیده می‌شود و در آمریکا فقرا رها شده‌اند و در بیمارستان‌ها به بیمارانی که ثروتمند هستند رسیدگی می‌شود در حالی که در ایران بدون هیچ توجهی به وضع مالی افراد و ملیت آنها، پرستاران از جان خود گذشته‌اند و به همه ایثار می‌کنند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه غرب در طول سال‌های گذشته به دنبال ترویج همین فرهنگ نادرست خود در بین مردم ایران بود تصریح کرد: این فرهنگ در مقابل فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی است که مردم ایران دارند و باید تلاش کنیم از فرهنگ اصیل خود برای مقابله با تهاجم فرهنگی استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: قطعا اگر ارتباط جوانان و نوجوانان با مساجد مجددا به صورت کامل برگردد، بسیاری از آسیب‌ها و مشکلاتی که امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم برطرف می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به اقدامات صورت گرفته از سوی کانون‌های مساجد در راستای راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و پوشاک اشاره کرد و گفت: در جلسات مختلف بارها و بارها نسبت به ضرورت ایجاد کارگاه‌های کوچک و خانگی تولید پوشاک به عنوان نجات دهنده صنعت و اقتصاد و رفع معضل بیکاری کشور تاکید کرده‌ام.

وی تصریح کرد: جمعیت کشور الان بیش از 80 میلون نفر است و هر شخص در طول سال حداقل 4 عدد از انواع لباس و پوشاک استفاده می‌کند، این به معنای نیاز کشور به حداقل بیش از 320 میلیون قطعه پوشاک است.

امام جمعه یزد با ابراز تاسف از اینکه بخش زیادی از این پوشاک الان از کشورهای مختلف به ویژه چین وارد می‌شود گفت: متاسفانه الان بازارهای پوشاک و کفش ایران به کشورهایی از جمله چین اختصاص پیدا کرده و تولید‌کنندگان خسارت های زیادی را به این دلیل متحمل شده اند.

ناصری یزدی با بیان اینکه اگر بخواهیم این 320 میلیون قطعه پوشاک را در داخل کشور تولید کنیم، باید برای میلیون‌ها نفر شغل ایجاد کنیم گفت: به این ترتیب نه تنها حجم بسیار زیادی از واردات و خروج ارز از کشور حذف می‌شود بلکه بسیاری از مشکل اشتغال کشور هم مرتفع می‌شود.

انتقاد امام جمعه یزد از واردات بی‌رویه پوشاک ‌/ تولید‌کنندگان ایرانی خسارت‌های زیادی ‌متحمل شده‌اند
تاریخ: شنبه 27 اردیبهشت 1399