Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

غلامرضا اکبری زاده، رئیس اتاق آبادان معتقد است ازآنجایی‌که بخشی از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا، کالاهای صادراتی تولید می‌کنند، باید از آنها حمایت شود تا امکان حفظ بازارهای صادراتی وجود داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان گفت: با توجه به اینکه برخی از کالاهای تولید شده صادرات محور هستند و باعث ارزآوری می‌شوند باید دولت تسهیلاتی ارائه دهد تا در راستای حمایت از کسب‌وکارها، بازارهای خارجی حفظ شود.

غلامرضا اکبری زاده با اشاره به اینکه کرونا ویروس موجب شده تا میزان ترددها به‌شدت کاهش پیدا کرده و از تجمعات کاسته شود، اظهار کرد: مشخص نیست این شرایط چه زمانی مانند حالت عادی می‌شود ازاین‌رو میزان درآمد بسیاری از کسب‌وکارها به‌شدت کاهش یافته و شرایط آینده و عواقب ناشی از آن مبهم است.

او افزود: ضرورت دارد کسب‌وکارها در راستای برنامه‌های آتی، سناریوهایی در خصوص متغیرهای اثرگذار بر درآمد و هزینه‌های کسب‌وکار خود پیش‌بینی کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان تصریح کرد: پایداری ویروس کرونا پارامترهای اصلی تعیین ارزش قیمت سهام که همان جریان نقدی آتی بنگاه‌ها و سودآوری آنها است را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اکبری زاده حمایت از واحدهای خسارت‌دیده منطقه آزاد اروند در حوزه بانکی و بیمه‌ای را ضروری دانست و گفت: خروج از بحران کرونا ویروس نیازمند همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها با یکدیگر است تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود.

او برخی از کالاهای تولید شده منطقه آزاد اروند را صادرات محور برشمرد و توضیح داد: باید دولت تسهیلاتی ارائه دهد تا در راستای حمایت از کسب‌وکارها، بازارهای خارجی حفظ شود.

لزوم حمایت از تولید برای حفظ بازارهای صادراتی
تاریخ: دوشنبه 12 خرداد 1399