Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

کرج – ایرنا – استان البرز با برخورداری از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی همواره در بخش تولید از پیشگامان کشور محسوب شده و در این میان صنعت پوشاک استان نیز در سال جهش تولید با تلاش و همت کارگران برای تحقق این شعار شتابان گام برمی دارد.

 سال ۹۹ در حالی آغاز شد که مقام معظم رهبری همانند سال های گذشته که دغدغه اقتصاد و تولید را در کشور داشته و دارند، امسال را نیز بر همین مبنا نامگذاری کرده و جهش تولید را به عنوان یکی از برنامه های مهم پیش روی برای توسعه کشور اعلام فرمودند.

با توجه به اهمیت تولید بر توسعه و اشتغال کشور،با توجه به اینکه ایران اسلامی به خصوص طی سال های گذشته با شدیدترین تحریم های ظالمانه مواجه شده، این باور در بخش دولتی و خصوصی کشور و استان البرز به وجود آمد  که تنها  با تکیه بر توان داخلی واعتماد به  نیروی متخصصان خودی می توان در خنثی کردن این تحریم ها و توسعه کشور گام های اساسی برداشت.

در میان تمام استان های کشور، امروز عزمی جدی در استان صنعتی البرز  به عنوان یکی از مهم ترین قطب های تولیدی کشور ایجاد شده، تمام بخش ها دست به دست هم داده تا با اراده ای قوی اما این بار با اعتماد به توان داخلی از سد تحریم ها گذشته و کشور را هر چه بیشتر به مرحله خودکفایی و پیشرفت برسانند.

یکی از بخش های صنعتی که به خصوص طی سال های اخیر توانسته بسیار خوب عمل کرده و تاثیر عملکردش نه تنها به این استان بلکه موجب ایجاد جهش هایی در کشور نیز شود، بخش پوشاک بوده است.

وجود برندهای مختلف در بخش پوشاک در این استان موجب شده تا البرز را به عنوان پایتخت پوشاک کشور می شناسند، به نحوی که بسیاری از کارهای تولیدی البرز به بازار تهران و دیگر استان های کشور عرضه می شود.

محمد امین فرشی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی البرز به ایرنا گفت : این استان در بسیاری از بخش های تولید پوشاک نه تنها تامین کننده نیاز استان بلکه در سطح ملی نیز به ارائه خدمات می پردازد.

وی با اشاره به شناسایی بیش از یک هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی و صنفی در حوزه پوشاک در استان افزود: عملکرد خوشه پوشاک البرز موجب شده تا این بخش در روز صنعت و معدن به عنوان خوشه برتر پوشاک برتر کشور انتخاب شود.

فرشی با بیان اینکه هدف ما ساماندهی و شناسایی فرصت و چالش های این بخش است اظهار داشت: یکی از برنامه ها برای توسعه فعالیت خوشه پوشاک استان، ایجاد کنسرسیوم صادراتی با هدف ورود به بازارهای بین المللی است.

وی ادامه داد: در این رابطه، اقدام هایی انجام و در گام نخست صادرات پوشاک استان به کشورهای همسایه و حوزه آسیای میانه است، همچنین  یکی از برنامه های این کنسرسیوم، ایجاد یک برند مشترک بین ذینفعان خوشه پوشاک استان است.
وی گفت:طراحی پوشاک و توجه به بازارهای داخلی و خارجی از دیگر مواردی است که در این کنسرسیوم لحاظ می شود.

فرشی افزود: ایجاد یک نام تجاری مشترک، شرکت در نمایشگاه ها و برگزاری تورهای داخلی و خارجی را با هدف آشنایی هر چه بیشتر صنعت پوشاک استان با متدهای روز و بازاریابی از دیگر برنامه هایی است که برای توسعه بخش پوشاک استان در دستور کار قراردهیم.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی البرز با اشاره به ظرفیت های استان دربخش پوشاک خاطر نشان کرد: توانمندی های بخش پوشاک البرز موجب شده تا علاوه بر تامین نیاز استان، بخشی از نیاز کشور نیز توسط تولیدکنندگان البرزی در این بخش به صورت مستقیم و غیر مستقیم تامین می شود.

وی ادامه داد:حداقل ۱۰ برند پوشاک در استان داریم که برخی از این برندها، علاوه بر تامین بخشی از نیاز کشور به تعدادی از کشورها مانند عراق، ترکیه، افغانستان، آسیای میانه و اتحادیه اروپا صادرات دارند.

فرشی گفت: با توجه به اینکه صنایع زیادی در البرز در زمینه تولید پوشاک فعالیت می کنند می توان این استان را پایتخت پوشاک کشور نامید.

صنعت پوشاک یک گام رو به البرز در سال جهش تولید
تاریخ: یکشنبه 15 تیر 1399