Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
در حال حاضر اگرچه گفته می‌شود که تولید، جوابگوی نیاز بازار است اما عده‌ای سودجود مواد اولیه و ماسک‌های تولیدی را قاچاق می‌کنند. در همین خصوص نائب‌رییس هیات‌مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی ایران گفت: در اوایل شیوع بیماری کرونا در کشور واحدهای تولیدی پوشاک در کنار سایر بخش‌ها وارد عرصه شده و با چند شیفت فعالیت اقدام به تولید ماسک کردند، در آن مقطع تولید ماسک به حدی رسید که نیاز بازار تامین و حتی درخواست‌های متعددی بر صادارت آن مطرح شد.

بهرام شهریاری بیان اینکه بعد از اتمام تعطیلات واحدهای تولیدی باید نیاز سایر صنایع را هم تامین می‌کردند، افزود: به عنوان نمونه تعدادی از واحدهایی که تمام تمرکز خود را بر تولید ماسک قرار داده بودند باید نیاز صنایع پوشک را هم تولید می‌کردند به همین منظور ماهانه ۱۲ روز از تولید خود را به ماسک و البسه بیمارستانی و ۱۸ روز از فعالیت خود را صرف نیاز صنایع دیگر کرده‌اند.


به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از تسنیم، نایب‌رییس هیات‌مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی ایران در رابطه با دلایل کمبود عرضه ماسک در بازار گفت: در حال حاضر تولید جوابگوی نیاز بازار است اما مهم اینجاست که با ممنوعیت صادرات ماسک عده‌ای سودجود مواد اولیه و ماسک‌های تولیدی را قاچاق می‌کنند و با چندین برابر قیمت در سایر کشورها از جمله عراق و ترکیه به فروش می‌رسانند.

شهریاری تصریح کرد: تولیدکنندگان ماسک را با قیمت حدود ۱۵۰۰ تومان تولید می‌کنند اما عدم نظارت‌ها بر توزیع نهایی کالا عاملی شده تا ماسک گران‌تر در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

رویارویی بازار ماسک با قاچاق
تاریخ: شنبه 21 تیر 1399