Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رییس مرکز همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه های معتبر کشورهای مختلف علاقه دارند با دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتباط علمی و آموزشی داشته باشند.

 به گزارش ایسنا، دکتر مصطفی صفوی با اشاره به اعلام علاقه مندی دانشگاه های کشورهای مختلف برای ارتباط علمی و آموزشی با دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: طی ماه های گذشته جلسات مفیدی با روسا و نمایندگان دانشگاه های معتبر کشورهای مختلف جهان داشته ایم.

 وی با اشاره به بازدید هیات چینی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تصریح کرد: این هیات قرار است 10 فلوشیپ دانشگاهی برای دوره دکتری به دانشجویان این دانشگاه اختصاص دهند که این روند به صورت بورسیه انجام می شود.

 رییس مرکز همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: دانشگاه های کشور چین رشته هایی را دارند که مورد توجه ما است و با بورسیه شدن دانشجویان می توانیم از مباحث علمی و آموزشی این رشته ها استفاده کنیم.

 صفوی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک هیاتی از کشور آلمان از دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید می کنند، گفت: دولت آلمان پروژه ای با نام "DAAD" دارد و از دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخواست دارند تا در پروژه ها ی تحقیقاتی همکاری داشته باشد.

 وی اضافه کرد: رییس دانشکده پلی تکنیک میلان و هیات همراه وی قرار است از دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کنند که این هیات علاقه دارند از دانشکده مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع بازدید کنند.

 رییس مرکز همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: بازدید از دانشکده مهندسی هوا فضا، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر و مهندسی نساجی نیز برای هیات دانشکده پلی تکنیک میلان برنامه ریزی شده است.

 وی بیان داشت: نمایندگانی از دانشگاه های کشور اسپانیا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کردند و قرار است تعدادی سهمیه بورسیه از طریق اتحادیه اروپا به پنج دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، تهران، علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی ایران اختصاص دهند.

 رییس مرکز همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در حاشیه برگزاری نمایشگاهی در اربیل کردستان و مذاکرات انجام شده چهار دانشگاه صلاح الدین، دهوک، سوران و سلیمانه عراق نیز درخواست دارند با دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتباط علمی و آموزشی داشته باشند.

 صفوی اضافه کرد: همچنین تعدادی از دانشگاه های بزرگ فرانسه نیز ابزار علاقه کرده اند تا با دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتباط علمی و آموزشی برقرار کنند

تاریخ: یکشنبه 18 اسفند 1392