Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

ابوالفضل خاکی، رئیس اتاق قم، در نشست هیات رئیسه این اتاق به اشاره به نوسانات نرخ ارز در ماه‌های اخیر، این مسئله را یکی از اهرم‌های فشار اقتصاد به تولیدکنندگان عنوان کرد که باعث شده واحدهای تولیدی برای حفظ بقا تلاش کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم با اشاره به مشکلات برگشت ارز حاصل از صادرات که مورد تأکید بانک مرکزی است، گفت: مقرر شده کمیته پایش مسائل ارزی صادرکنندگان در اتاق تشکیل و با هم‌اندیشی صادرکنندگان راه‌حل مناسب پیشنهاد شود.

ابوالفضل خاکی همچنین نوسانات قیمت دلار در چند ماه اخیر را یک معضل جدی برای فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان دانست و افزود: امروزه واحدهای تولیدی در حال تلاش برای بقا در مدار تولید هستند و امیدواریم دولت‌مردان این مشکل بزرگ واحدهای صنعتی را هرچه سریع‌تر رفع کنند.

خاکی در ادامه جلسه، واگذاری سهام دولتی به بخش خصوصی را یک امر مطلوب عنوان کرد و ادامه داد: اگرچه این اتفاق در حال انجام است؛ اما تسریع در روند آن می‌تواند بخش زیادی از کسری بودجه دولت را رفع کنند

 رئیس اتاق قم، با بیان اینکه صنعت فرش دستباف قم یک صنعت مهم و راهبردی برای استان است، خواستار بررسی مسائل مربوط به این حوزه به‌صورت تخصصی در کمیته‌های کارشناسی شد.

او افزود: پس از جمع‌بندی نظرات در این جلسات موضع واحد بخش خصوصی را در جلسات استانی می‌توان مطرح کرد.

 در این جلسه مسئولان بانک وابسته به شهرداری نیز حضور داشتند که به تشریح ارائه سرویس‌ها و خدمات ریالی و ارزی به بازرگانان و تولیدکنندگان پرداختند و مقرر شد کارآفرینان قمی با مراجعه به شعب این بانک از تسهیلات ایجاد شده استفاده کنند.

طبق اعلام اتاق قم، شرایط و دستورالعمل سرویس‌های اداری و بانکی در اطلاعیه‌ای جداگانه اطلاع‌رسانی می‌شود.

تولیدکنندگان در حال تلاش برای بقا در مدار تولید هستند
تاریخ: چهارشنبه 25 تیر 1399