Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
باشگاه خبرنگاران جوان- در حالی که شیوع ویروس کرونا به بیشتر مشاغل آسیب وارد کرده و منجر به انباشت پارچه روی دست طاقه‌فروشان هم شده است، در اینجا این سوال مطرح است که آیا می‌توان از این صنعت راکد در جهت تقویت جبهه مقابله با بیماری برای تولید ماسک و گان استفاده کرد؟
در همین خصوص رییس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان پارچه اظهار کرد: با انتشار ویروس کرونا، برنامه‌ریزی‌های تجار پارچه به هم ریخت چرا که این افراد به کارخانجات نساجی سفارش پارچه داده بودند و پارچه‌های بهاره را باید به فصل خود فروخت چراکه برای ماه‌های آتی دیگر کاربردی ندارد. چه‌بسا این اقلام به علت اهمیت مد و رنگ سال در سال‌های بعد هم کاربردی ندارد.
امیر قدیمی‌نژاد افزود: باید چاره‌ای برای فروش پارچه اندیشیده شود چرا که این صنف صدمات جبران‌ناپذیری خورده است و بسیاری از کسبه ورشکسته شده‌اند و باید وام بیشتری به کسبه پرداخت شود تا بتوانند این خسارت را جبران کنند. از دولت و مردم توقع داریم بیشتر به فکر مردم و کسبه باشند چرا که این‌گونه این صنف از دور خارج خواهد شد و دود آن به چشم دولت خواهد رفت.وی تصریح کرد: بسیاری از کارخانجات به صورت نیمه‌سوز فعالیت می‌کنند. تورم و گرانی در جامعه بیداد می‌کند و در قبال آن بودجه مردم کاهش داشته است. رییس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان پارچه در خصوص علت رکود بازار پوشاک افزود: زمانی که پارچه به پوشاک تبدیل می‌شود باید پرو شود و زمانی که لباسی پرو می‌شود مشتری بعدی ترس از انتقال ویروس کرونا دارد و این استرس نمی‌گذارد افراد علاقه‌ای به خرید داشته باشند. همچنین تمامی مجالس از عروسی و جشن تولد گرفته تا عزا تعطیل شده که همین امر باعث شده تقاضا برای خرید لباس کاهش یابد.گفتنی است با انباشت پارچه در انبارهای طاقه‌فروشان و کسادی بازار این صنف، این سوال مطرح می‌شود که تا چه حد صنعت پارچه این امکان را دارد که در جبهه مقابله با کرونا همانند ماه‌های ابتدایی امسال ورود کرده و در تولید ماسک و گان پزشکی همکاری کند؟ باید دید اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان پارچه چطور پیش‌زمینه همکاری با وزارت صمت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را آماده می‌کنند.
تاریخ: یکشنبه 29 تیر 1399