Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به هماهنگی ایجاد شده بین سه بخش گمرک، بانک مرکزی و خزانه، از پذیرش ضمانتنامه‌های صندوق ضمانت صادرات، توسط سازمان متبوعش خبر داد.

اکسپورتنا: چندی پیش در جلسه‌ای که وزیر اقتصاد حضور داشت، رئیس کل گمرک از رفع مشکلات و پذیرش ضمانتنامه‌های صندوق ضمانت صادرات خبر داده بود. اما برخی فعالان این حوزه در تماس‌ها و پیام‌هایی که برای خبرگزاری صنایع ارسال کرده بودند، گلایه داشتند ذی حساب گمرک همچنان ضمانتنامه‌های صندوق‌ضمانت صادرات ایران را نمی‌پذیرد و آن را منوط به پذیرش بانک مرکزی و مشروط به دارا بودن برخی شرایط می‌کند که در عمل، معنی آن نپذیرفتن این ضمانت‌نامه‌ها است.

پذیرش ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت صادرات

مهدی میراشرفی در پاسخ به این سوال که آیا گمرک بالاخره ضمانت‌نامه‌های‌صندوق ضمانت صادرات را می پذیرد یا خیر، اظهار کرد: به صورت شفاف باید عرض کنم، قبل از آن جلسه که شما به آن اشاره داشتید، گمرک ایران اقدامات عملیاتی در این خصوص را آغاز کرده بود و با جدیت در حال پیگیری آن بود. در ادامه این پیگیری‌ها، با اقداماتی که از سوی بانک مرکزی و خزانه به جهت ذیحسابی انجام شد، در واقع این هماهنگی بین سه بخش گمرک، بانک مرکزی و خزانه ایجاد شد و عملا این ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت صادرات مورد پذیرش قرار گرفت.

اعلام پذیرش ضمانت‌نامه‌ها به اتاق ایران

رئیس کل گمرک ایران اظهار کرد: گمرک ایران بعد از هماهنگی‌های صورت گرفته، به طور رسمی به اتاق بازرگانی ایران نامه زد که گمرک ضمانتنامه‌های صادره توسط صندوق‌ضمانت صادرات را می پذیرد و بنده از همین تریبون اعلام می‌کنم، اگر فعالان این حوزه مراجعه داشتند و ضمانت‌نامه‌های آن‌ها مورد پذیرش همکاران بنده در گمرک قرار نگرفت، به ما مراجعه و اطلاع دهند تا ما بلافاصله رسیدگی کنیم./

ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت صادرات پذیرفته می‌شود/ گمرک، بانک مرکزی و خزانه هماهنگ شدند
تاریخ: چهارشنبه 8 مرداد 1399