Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ توسط معاون اول رئیس‌جمهور و ابلاغ قریب‌الوقوع شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه، از صادرکنندگان خواست تا فعالیت‌های خود در چارچوب جدول ذیل ماده ۵ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی را به سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کنند تا پس از تشکیل پرونده نسبت به بررسی و تخصیص مشوق‌ها اقدام شود.

به گزارش شاتا، احسان قمری با بیان این مطلب گفت: راه اندازی سامانه دریافت درخواست‌های متقاضیان مشوق‌های صادراتی از برنامه‌های در دست اقدام سازمان توسعه تجارت ایران است و امیدواریم با انجام این مهم‌، فرایند پرداخت مشوق‌های صادراتی با سرعت و دقت بیشتری صورت پذیرد.

دبیر کارگروه مشوق‌های صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه شیوع ویروس کرونا را یکی از متغیرهای تاثیرگذار بر صادرات عنوان کرد و افزود: در پرداخت مشوق‌های صادراتی به مشکلات فراروی صادرکنندگان در حوزه‌های مختلف توجه و سعی خواهد شد، هزینه‌های حضور صادرکنندگان در بازارهای هدف کاهش یابد.

قمری در پایان اولویت صادرات کشور را ۱۵ کشور همسایه، هند و چین و کشورهای حوزه اتحادیه اوراسیا دانست و اظهار امیدواری کرد با توسعه و تجهیز زیرساخت‌های صادراتی مناطق کشور به ویژه مناطق مرزی، شاهد مرتفع شدن مشکلات پیش روی صادرکنندگان باشیم.

صادرکنندگان فعالیت‌های خود را برای بررسی و تخصیص مشوق‌های صادراتی اعلام کنند/ توسعه زیرساخت‌های صادراتی کشور در دستور کار
تاریخ: چهارشنبه 29 مرداد 1399