Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

 

بانک مرکزی از امروز اجازه داد که سقف قیمت در بازار دوم که به نیما معروف است برداشته شود.

به گزارش اقتصادنیوز،  بانک مرکزی از امروز اجازه داد که سقف قیمت در بازار دوم که به نیما معروف است برداشته شود و نرخ ارز بر اساس عرضه و تقاضا کشف شود.

 علاوه بر این تخصیص 2200 دلار به هر کارت ملی باقیمت بازار از سر گرفته شد.

به دنبال این تصمیم قیمت خرید ارز در صرافی ملی 3200 تومان بالا رفت و قیمت فروش هم 3160 تومان افزایش یافت،نرخ دلار نیز در بازار نیما وارد کانال 26 هزار تومان شده است.

بانک مرکزی از ابتدای روز با برداشتن سقف قیمت در نیما و بازار متشکل به نرخ دلار در بازار حمله کرد.پس از این حمله قیمت در بازار و معاملات پشت خطی دچار شوک شد.طوری که قیمت دلار بازار از کانال 27 به کانال 26 عقب نشینی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، بانک مرکزی امروز به قیمت دلار حمله کرد،ابتدا ممنوعیت عرضه 2200 دلار به هر کارت ملی برای یک‌بار در سال را برداشت،سپس سقف قیمت در بازار نیما را حذف کرد تا قیمت از ملاقات عرضه و تقاضا به دست آید و دست‌آخر قیمت صرافی ملی که نماد بازار متشکل است را با بیش از سه هزار تومان افزایش به قیمت بازار نزدیک کرد.

بانک مرکزی امروز دو تصمیم کلیدی برای قیمت ارز گرفت.حذف سقف قیمت در نیما و نزدیک کردن نرخ بازار متشکل به بازار آزاد.پس از این تصمیم قیمت دلار در بازار تا سطح 26 هزار 300 تومان پایین آمد،دلار در ساعت سه وارد کانال 27 شده بود، معامله گران با این تصمیم دچار شوک و غافلگیری شدند و قیمت دلار فردایی نیز نزولی شد.البته قیمت سکه تا کنون به این اتفاقات واکنشی نشان نداده است.

دو تصمیم کلیدی بانک مرکزی برای ارز/سقف قیمت دلار در نیما برداشته شد
تاریخ: سه شنبه 25 شهریور 1399