Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

محمد لاهوتی، رئیس کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران، اعلام کرد که تنها دو روز تا پایان مهلت ثبت‌نام در فرآیند انتخاب صادرکنندگان نمونه باقی است و این مهلت تمدید نخواهد شد.

صادرکنندگان پایتخت، تنها تا روز 25 مهرماه فرصت دارند تا در فرآیند انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی شرکت کنند. مهلت ثبت‌نام برای مشارکت در فرآیند انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران تا 15 مهرماه تعیین شده بود که این مهلت با رایزنی‌های صورت گرفته تا 25 مهرماه افزایش یافت.

محمد لاهوتی، رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران، که ریاست کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران را برعهده دارد، با اشاره به اینکه تا پایان مهلت ثبت‌نام در این فرآیند، دو روز باقی است و این مهلت تمدید نخواهد شد، توضیح داد: بررسی‌های ما نشان ‌می‌دهد که اقبال صادرکنندگان استان تهران نسبت به این رویداد خوب بوده است و پیش‌بینی ما این است که ظرف روزهای باقیمانده، تعداد متقاضیان بیشتر خواهد شد.

او در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، کار بررسی مدارک و فرم‌های خوداظهاری آغاز شده و کسانی که حائز شرایط هستند و ‌می‌توانند در این فرایند شرکت کنند، باید اطلاعاتشان را به صورت سی‌دی یا به صورت مکتوب به دبیرخانه کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه در اتاق بازرگانی تهران ارسال کنند.

 لاهوتی با اشاره به اینکه 29 مهرماه به عنوان روز ملی صادرات تعیین شده است، ادامه داد: با توجه به اپیدمی کرونا باید ببینیم که مراسم ملی به چه صورت برگزار خواهد شد. در واقع پس از آنکه برگزیدگان مشخص شوند ما تاریخ روز برگزاری مراسم معرفی صادرکنندگان نمونه استانی را اعلام خواهیم کرد.

فرآیند انتخاب و معرفی صادرکنندگان نمونه استان تهران، طی سه سال گذشته، توسط اتاق بازرگانی تهران و با همکاری سازمان صمت استان و استانداری تهران، برگزار شده و امسال هم ماموریت برگزاری این مراسم به اتاق تهران واگذار شده است؛ بر این اساس، متقاضیان تا 25مهرماه، فرصت دارند با مراجعه به سایت بیست و چهارمین مراسم روز صادرات به آدرس اینترنتی  نسبت به مطالعه کامل و دقیق شاخص‌های عمومی و اختصاصی گروه‌های کالایی و گروه‌های خدماتی اقدام کرده و بعد از جمع آوری اطلاعات مورد نیاز با مراجعه مجدد به سامانه روز ملی صادرات و ورود به صفحه ثبت نام، نسبت به تکمیل فرم‌ها و ثبت نام آنلاین در این رویداد اقدام کنند.

مهلت ثبت نام در فرآیند انتخاب صادرکنندگان نمونه تا 25 مهرماه است
تاریخ: یکشنبه 27 مهر 1399