Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

عضو هیأت مدیره اتحادیه پوشاک تهران با علام اینکه فروش بهاره پوشاک هنوز شروع نشده، گفت: فروش محصولات زمستانی در این ماه از سال عرف نیست، ولی تولیدکننده مجبور است برای تامین سرمایه درگردش انجام دهد.

مجید افتخاری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه چالش های پیش روی تولیدکنندگان در زمستان امسال باعث شده تا برای از دست ندادن بازار محصولات خود را کمتر از قیمت تمام شده به فروش برسانند، گفت: در حال حاضر فروش محصولات زمستانی در بازار غیرعرف بوده ولی تولیدکننده مجبور است برای تامین سرمایه درگردش خود این اقدام را انجام دهد.

وی افزود: هم اکنون بازار شاهد فروش محصولات زمستانه است و عرضه پوشاک شب عید هنوز شروع نشده است. مشکلات تولید در دو ماهه اخیر با قطعی گاز و برق و تعطیلی مداوم تشدید شده و فکری به حال آن نشده است به همین منظور تولیدکننده مجبور است ضمن کاهش تولید، تخفیفاتی را برای فروش محصولاتی که در انبارها مانده است اعمال کند.

این عضو هیأت مدیره اتحادیه پوشاک تهران تاکید کرد: برخی واحدهای پوشاکی به بحران رسیده اند، نرخ ارز هر روز نوسانات مختلفی دارد مواد اولیه به سختی تهیه می شود و هزینه تولید کالا بسیار بالاست، در این شرایط تورمی مردم نیز قادر به خرید کالا نبوده و نمی دانیم براساس کدام سیاست کالاهای خود را برای بقای بیشتر قیمت گذاری کنیم.

افتخاری با اشاره به اینکه باید در شرایط فعلی برای ترغیب خریداران و رونق بازار شب عید اقدامات لازم صورت گیرد، گفت: امروز بخش تولید نیازمند حمایت دولت است تا ضمن ادامه فعالیت نیاز مصرف کنندگان را نیز تامین کند.

ارزان فروشی پوشاک زمستانی عرف نیست ولی مجبوریم
تاریخ: دوشنبه 10 بهمن 1401