Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: سهم بزرگی از بازار در اختیار پوشاک قاچاق وارداتی است و این موضوع فعالیت را برای تولیدکنندگان داخلی سخت کرده است.

مجید  افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص تولید و عرضه پوشاک،‌گفت: بخش قابل توجهی از بازار پوشاک کشور در اختیار کالاهای قاچاق است.

وی با بیان اینکه پوشاک قاچاق از کشورهای ترکیه، بنگلادش و پاکستان به ایران وارد می‌شود، افزود: چین نیز دوباره پس از مدت‌ها به بازار پوشاک ایران بازگشته است و این مسأله در حوزه پوشاک یک تهدید به شمار می‌رود.

عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با بیان اینکه در بستر فضای مجازی و از طرف فروشگاه‌های اینترنتی واردات پوشاک قاچاق به ترکیه انجام می‌شود و مردم در اسرع وقت سفارش خود را تحویل می‌گیرند، اظهار داشت: بازار پوشاک رها شده و حاکمیت هیچ اقدامی برای مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق انجام نمی‌دهد.

افتخاری افزود: حمایت از تولید زمانی مفهوم می‌یابد که محصول نهایی تولیدی به فروش برسد این در حالی است که برای توزیع پوشاک تولیدی در کشور با توجه به اینکه بازار پوشاک را کالاهای قاچاق احاطه کرده است و سطح عرضه به جولانگاه پوشاک قاچاق تبدیل شده مشکلات زیادی وجود دارد.

وی بیان داشت: مفهوم حمایت از تولید در کشور ما درک نشده است زیرا علاوه بر هزینه‌های بالای مواد اولیه و تولید بخش‌های مالیاتی و تأمین اجتماعی نیز فشار مضاعفی را به تولیدکنندگان وارد می‌کنند.

سهم بزرگ بازار در اختیار پوشاک قاچاق
تاریخ: شنبه 18 آذر 1402