Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهارداشت: 2هزار واحد صنعتی صادراتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی حضور دارند.
به گزارش شاتا معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه 2هزار واحد صنعتی صادراتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی حضور دارند، گفت: سازمان قصد دارد توان صادراتی صنایع کوچک را افزایش داده و بستر لازم را برای حضور آنها در بازارهای هدف فراهم کند.
غلامرضا سلیمانی در کارگروه مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به رشد مستمر صادرات کالا و خدمات صنایع کوچک کشور، از طریق شناسایی بازارهای منطقه‌ای افزود: سازمان برنامه‌های حمایتی مناسبی برای توسعه بازار واحدهای صنعتی صادراتی در نظر گرفته که یکی از آنها همکاری با صندوق ضمانت صادرات و بانک توسعه صادرات است.
سلیمانی در ادامه بر ارتقای جایگاه صنایع کوچک در ارزش‌افزوده و اشتغال صنعتی کشور تاکید کرد و گفت: نوسازی صنایع کوچک کشور به منظور رقابت‌پذیر کردن و رشد و بالندگی این صنایع و همچنین ایجاد و توسعه مجتمع‌ها و شهرک‌های صنعتی از جمله سیاست‌های سازمان در توسعه صنایع کوچک بوده و برنامه‌های حمایتی در این راستا در دستور کار قرار گرفته است. سلیمانی به ایجاد 929 شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور اشاره و تصریح کرد: از این تعداد 719 شهرک و ناحیه صنعتی با 50 هزار هکتار زمین صنعتی برای واگذاری به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در سراسر کشور آماده‌سازی شده است.
تاریخ: سه شنبه 16 اردیبهشت 1393