Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، علی یزدانی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین که ظهر امروز در سالن شهید باریک‌بین برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین به لحاظ وجود شهرک‌های صنعتی و جذب سرمایه‌گذاری یکی از استان‌های مهم و شاخص کشور است.

وی با اشاره به مطلوب بودن میزان سرمایه‌گذاری در استان قزوین افزود: این استان به تناسب جمعیت یکی از استان‌های شاخص و مطلوب در امر سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود و از ویژگی‌های بسیار خوبی برخوردار است.

معاون توسعه مدیریت و منابع امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: باید با تلاش مضاعف در راستای رونق اقتصادی گام برداشته و در این راه از هیچ اقدام نتیجه‌بخشی دریغ نکنیم.

یزدانی ادامه داد: با تلاش و کوشش در بخش‌های مختلف به ویژه بخش صنعت کشور می‌توانیم زمینه‌ای فراهم کنیم که کشور از رکود اقتصادی خارج شود.

وی عنوان کرد: رسالت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های وابسته رفع مشکلات و موانع سرمایه‌گذاری به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های نسبی موجود در مناطق مختلف کشور است.‏

معاون توسعه مدیریت و منابع امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: برای توسعه صنعت نیز باید در وهله نخست قوانین و دستورالعمل‌ها روان‌سازی شده و با کاهش بروکراسی‌های اداری در قالب تعامل سه قوه، زمینه اصلاح قوانین، طرح‌ها و لوایح فضای کسب و کار فراهم شود تا بتوانیم شرایط مطلوب‌تری به لحاظ فعالیت در بخش صنعت برای سرمایه‌گذاران این بخش فراهم کنیم.

یزدانی با اشاره به تعداد واحدهای دارای پروانه بهر‌ه‌برداری در سطح کشور گفت: در حال حاضر بیش از 75 هزار واحد تولیدی در سطح کشور پروانه بهره‎برداری دارند که 50 درصد این واحدها تعطیل یا نیمه‌تعطیل هستند.

وی با بیان اینکه پنج هزار و 600 معدن فعال در سطح کشور وجود دارد، مطرح کرد: اصناف نیز در رونق‌بخشی به وضعیت اقتصادی کشور نقش مهمی بر عهده دارند که افزایش فعالیت آن‌ها قطع‌یقین افزایش رونق اقتصادی را به دنبال دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سفر اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به استان قزوین خاطرنشان کرد: هدف از سفر معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به این استان آشنایی بیشتر با واحدهای صنعتی و پیگیری مشکلات پیش‌روی آنان بود.

یزدانی عنوان کرد: امیدواریم با تشکیل جلساتی با تشکل‌های صنعتی بتوانیم مشکلات این بخش را به زودی مرتفع کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین نیز در این دیدار گفت: این استان یکی از استان‌های مهم صنعتی کشور است که رسیدگی و توجه به استان قزوین باید در اولویت برنامه‌های مسئولان صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.

آیت‌الله هادی باریک‌بین ضمن آرزوی موفقیت برای تمام مسئولان نظام یادآور شد: باید تلاش کنیم در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نام گرفته است به رشد و توسعه اقتصادی کشور بیافزاییم.

 

1
تاریخ: سه شنبه 30 اردیبهشت 1393