Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

مسعود کرباسیان روز چهارشنبه در جلسه مشترک با صاحبان صنایع شهرک های صنعتی شهرستان پاکدشت که در شهرک صنعتی پایتخت برگزار شد، اظهار کرد: صنعتگران داخلی به امید حمایت مسوولین نظام در جهت تولید سرمایه گذاری می کنند تا بتوانند در فضای رقابتی موجود در جهان به فعالیت خود ادامه دهند که گمرک تلاش دارد به این مهم دست یابد.

وی یکی از آفت های تولیدات داخلی را قاچاق اعلام کرد و افزود: متأسفانه در سالیان اخیر با افزایش میزان قاچاق در کشور، مشکلات عدیده ای برای تولید کنندگان داخلی به وجود آمده است و باید با حرکت در مسیر قانونی و حمایت قاطع از تولید کنندگان، پدیده قاچاق را از بین ببریم .

کرباسیان گفت: مهمترین اصل این است که سلامت کالای قاچاق را هیچ کس تضمین نخواهد کرد و در اصل قاچاق باعث تضییع حقوق مردم و دولت شده و مزایای ارزی را بین می برد .

رییس کل گمرک ایران تصریح کرد: همه باید با کمک یکدیگر فضایی قانونی در جامعه شکل دهیم تا کشور در سایه ایجاد آرامش اقتصادی به حرکت خود ادامه دهد .

معاون وزیر اقتصاد ترخیص قبل از اظهار را هدف اصلی گمرک اعلام کردو افزود: با هماهنگی های به عمل آمده سیستم مکانیزه گمرک به زودی در تمامی گمرکات کشور راه اندازی می شود تا هدف اصلی گمرک در ترخیص کالا قبل از اظهار آن به گمرک محقق شود .

وی گفت: پیش از اجرای این سیستم، برای ترخیص کالا به طور میانگین به 30 روز زمان نیاز بود که با اجرای این طرح این روند به 3 روز کاهش می یابد ضمن این که صاحبان کالا می توانند در طول فرایند با استفاده از پیامک روند ترخیص کالای خود را پیگیری نمایند .

کرباسیان بیان داشت: سعی و تلاش مسوولین بر این امر استوار است که مردم برای انجام دادن کارهای قانونی خود کمترین زمان را صرف کنند .

وی در خصوص ایجاد گمرک در شهرک های صنعتی گفت: طبق قانون گمرک در جایی می تواند استقرار پیدا کند که تمامی امکانات آن میسر و فراهم شده باشد .

کرباسیان تصریح کرد: به زودی نیروهای گمرک جهت بازدید از امکانات شهرک های صنعتی شهرستان پاکدشت به این محل اعزام می شود تا در صورت تأمین زیرساخت ها و امکانات زمینه استقرار گمرک و یا نمایندگی آن فراهم شود و این مهم نیازمند همکاری صاحبان صنایع می باشد.

گمرک ایران یکی از نهادهای کلیدی زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی محسوب می شود که عملکرد آن نقش تاثیرگذاری در تجارت خارجی کشور اعم از واردات، صادرات و ترازیت دارد. به همین دلیل گمرک ایران علاوه بر وزارت اقتصاد، ارتباط بسیار زیادی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان متبوع آن یعنی سازمان توسعه تجارت دارد.

1
تاریخ: چهارشنبه 7 خرداد 1393