Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با اعلام اینکه دولت ۵۰۰۰ میلیارد تومان یارانه برای صنعت کنار گذاشت گفت: بخشی از این یارانه به توسعه زیرساخت های صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی اختصاص می یابد.

سیدمحمدعلی سیدابریشمی در نشست مشترک با صنعتگران گیلان و نمایندگان تشکل های صنعتی گفت: پنج هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه صنعت در نظر گرفته شده که بخش قابل توجهی از این میزان برای تأمین زیرساخت ها در اختیار وزارت نیرو قرار خواهد گرفت.
وی افزود: همچنین امیدواریم بخشی از این یارانه به توسعه زیر ساخت های صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی اختصاص یابد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی با اشاره به اینکه استان گیلان از نظر صنعتی رشد مطلوبی نداشته است، یکی از دلایل عقب ماندگی صنعت در این استان را عدم توجه به این مهم طی چند سال گذشته برشمرد و گفت: استان های شمالی به دلیل قابلیت های کشاورزی از نظر صنعتی کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، از این رو سهم استان گیلان از عرصه صنعتی محدود بوده است.
وی با بیان اینکه استان های شمالی با توجه به محدودیت عرصه با مشکل مواجه هستند، افزود: در استان گیلان به استثنای رشت که دارای ۷۰۰ هکتار عرصه صنعتی است، سهم شهرک های دیگر استان به طور میانگین حدود ۳۰ هکتار است.
سیدابریشمی، زیر بنای توسعه استان را صنعت توصیف کرد و گفت: رسالت ما در سازمان ایجاد زیر ساخت های صنعتی است.
وی قیمت تمام شده برای آماده سازی عرصه های صنعتی در استان گیلان را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: سعی می کنیم با حمایت و خواست صنعتگران زیر ساخت های صنعتی به نحو مطلوبی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان ایجاد شود.

تاریخ: شنبه 10 خرداد 1393