Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رییس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان تاکید کرد: واردات قاچاق تولید را فلج کرده و تولیدی‌ها برای فرار از مالیات در اطراف شهرها و یا زیرزمین‌ها فعالیت می‌کنند.

جواد درودیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: واردات بی‌رویه‌ای در این حوزه انجام می‌شود و کارگاه‌هایی که در گذشته با 50 تا 60 چرخکار تولید را انجام می دادند در حال حاضر فقط با 10 چرخکار فعالیت می‌کنند و نیازی به تولید بیشتر احساس نمی‌شود.

پیراهن‌های قاچاق قابل شناسایی نیستند

وی در ادامه با بیان اینکه پیراهن‌های قاچاق قابل شناسایی نیستند گفت: این موضوع نشان دهنده آن است که در این زمینه قاچاق افزایش یافته است. عده‌ای از مردم نیز تمایل دارند تا از پیراهن وارداتی استفاده کنند در حالی که تولیدات کشور خودمان از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

نیمی از پیراهن‌های موجود در بازار وارداتی است

او با بیان اینکه نیمی از پیراهن‌های موجود در بازار وارداتی است اظهار کرد: متاسفانه واردات بدون کنترل و نظارت از چین صورت می‌گیرد و این در حالی است که در این زمینه باید دقت بیشتری صورت گیرد.

رییس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان با بیان اینکه قیمت پیراهن و پوشاک نسبت به مکان فروش، ظاهر و کیفیت آن متفاوت است گفت: قیمت برخی از پیراهن های وارداتی غیر واقعی است.

وی همچنین درباره قیمت کت و شلوار و با بیان اینکه با توجه به نوع پارچه و دوخت، قیمت آن‌ها متفاوت است افزود: بعضی جاها دوخت کت و شلوار یک میلیون تومان هزینه دارد ولی دوخت یک کت و شلوار مناسب 300 تا 400 هزار تومان است.

1
تاریخ: شنبه 24 خرداد 1393