Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

یک تولیدکننده پوشاک تاکید کرد: عملا هیچ‌گونه حمایتی از اصناف نمی‌شود و تولید‌کنندگان در بخش های مختلف و از جمله حوزه پوشاک با چالش‌ها و مشکلات فراوانی روبرو هستند.

  ناصر افتخاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد:انتظار ما این است که همه بخش‌ها و از جمله اتحادیه‌ها شعاری صحبت نکرده و کارها و برنامه‌هایی که توانایی انجام آن را دارند وعده دهند.

 وی افزود: ضرورت دارد کسانی که داعیه دار حمایت از تولید کنندگان هستند شفاف سازی کرده و نحوه حمایت خود را اعلام کنند چون به درستی مشخص نیست چه حمایتی از تولید کنندگان می شود و متاسفانه همه این ادعاها در حد حرف و شعار باقی مانده است.

  افتخاری ادامه داد: متاسفانه اتحادیه ها، سازمان ها و وزارتخانه ها در برخی از حوزه ها برنامه ها و وعده های حمایتی از اصناف مربوط به خود را می دهند و این در حالی است که هیچ گونه حمایتی صورت نمی گیرد.

 وی تاکید کرد: به خاطر تحریم، رشد اقتصادی ما منفی است ولی با توجه به این اوضاع هر ساله هم چنان مالیات‌ها افزایش می‌یابد و این در حالی است که ما با موضوعاتی مثل کمبود نقدینگی، مواد اولیه، مالیات و یا موارد دیگر مواجه هستیم.

 این تولیدکننده پوشاک در بخشی سخنان خود بیان کرد: یکی دیگر از مهم‌ترین چالش‌های ما مزون‌داران هستند چون آن‌ها به هر شکلی که تمایل دارند در این زمینه فعالیت کرده و ناهنجاری ایجاد می‌کنند.

 افتخاری در ادامه با بیان اینکه بسیاری از پوشاکی که فروش آن‌ها توسط فروشگاهها ممنوع می‌شود توسط مزون‌داران به فروش رسیده و یا تولید می شود، توضیح داد: به عنوان مثال مانتوهای بدون دکمه و یا کوتاه که از برخی فروشگاه‌ها جمع‌آوری شده و مغازه‌ها برای مدتی پلمپ شدند زمینه را برای فعالیت بیشتر مزون‌داران باز کرده و آنها ‌می توانند تولیدات خود را در این زمینه به فروش برسانند و سود هنگفتی نیز نصیبشان می‌شود.

 وی با بیان اینکه 98 درصد پارچه‌ها برای تولید پوشاک و از جمله مانتو، وارداتی است گفت: متاسفانه صنعت نساجی ما در سالیان گذشته نتوانسته خود را به روز کند و این یکی از مشکلاتی است که در این بخش با آن مواجه هستیم.

1
تاریخ: یکشنبه 1 تیر 1393