Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
در حال حاضر پلی استر با ارز مبادله ای از خارج از كشور وارد می شود ودر داخل با ارز آزاد عرضه می شود بنابراین ظاهرا معاون وزیر صنعت به این مسئله فكر نكرده است.

رئیس هیات مدیره صنایع نساجی تصمیم به عرضه محصولات پترشیمی با ارز آزاد در بورس را غیر كارشناسی و عجولانه خواند و گفت: منتظر بیكاری 10هزار كارگر نساجی باشیم.

محمد مروج حسینی، رئیس هیات مدیره صنایع نساجی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مبادلات محصولات پتروشیمی گفت: این تصمیم مطالعه نشده و بدون عاقبت نگری بوده و فقط بخاطر اینكه بورس را از بحران نجات دهند این اقدام صورت گرفته است.

وی با اعلام اینكه صنایع پایین دستی و بالاخص نساجی ها شكایت خود را به دیوان عدالت خواهند برد، افزود: ارز در بودجه با نرخ 2650 تومان تعیین شده بنابراین ارز آزاد نداریم.

حسینی این تصمیم را عجولانه، بدون مطالعه و اظهار لطف وزارت صنعت به پتروشیمی ها خواند و گفت: ما بشدت با آن مخالفیم.

وی ادامه داد: این تصمیم قرار است كه از دوشنبه اجرایی شود اما از روز گذشته كه اخبار آن منعكس شد اثرات خود را در بازار گذاشت و قیمت ها غیر قابل تحمل شد.

رئیس هیات مدیره صنایع نساجی گفت: با این تصمیم قیمت محصولات ما نیز بالا می رود و با توجه به اینكه قدرت خرید مردم كم شده بازار با ركود مواجه شده و در نتیجه 10 هزار كارگر نساجی در معرض بیكاری قرار می گیرند.

وی خاطرنشان كرد: در حال حاضر پلی استر با ارز مبادله ای از خارج از كشور وارد می شود ودر داخل با ارز آزاد عرضه می شود بنابراین ظاهرا معاون وزیر صنعت به این مسئله فكر نكرده است.

حسینی با طرح این پرسش ها كه با این اقدام بورس از كجا باید ارز خود را تهیه كند؟ آیا باید ارز از صرافی تهیه شود؟ تصریح كرد: ارز آزاد بی معنی است چرا كه این ارز مربوط به كوچه و بازار است در حالی كه تولید كننده باید با سیستم بانكی و با قیمت ثابت كار كند.

وی افزود: مسئولین در حالی كه خود با ارز آزاد مخالفند برای عرضه محصولات و مواد اولیه در بورس بدون در نظر گرفتن عواقب كار برای صنایع پایی دستی فرمول جدید ارائه كرده اند.

1
تاریخ: یکشنبه 15 تیر 1393